KORYTNICA Z DRAWĄ


 

Wyjątkowo malownicza i jedna z ostatnich rzek o takich walorach przyrodniczo-krajobrazowych. Jeszcze kilka lat temu sporadycznie odwiedzana ze względu na brak opisów szlaku i zaplecza turystycznego. Niedawno szlak został szczegółowo opisany i oznaczony, powstały też pola namiotowe umożliwiające noclegi na poszczególnych etapach.

Rzeka przepływa przez rozległe lasy obfitujące w zwierzynę i słynące z grzybów. W krystalicznie czystej wodzie występują pstrągi i lipienie, a przy brzegach można zobaczyć bobrowe żeremia. W górze czasem pojawiają się orły bieliki.

Cała trasa Korytnicy jest bardzo przyjemna - nurt jest dość szybki, trzeba uważać na zwalone przez bobry drzewa, ale jest płytko, więc w razie wywrotki będzie bezpiecznie.

Dodatkowym atutem szlaku jest możliwość spływu po dwóch rzekach - Korytnica na biwaku Bogdanka wpada do Drawy, którą można płynąć jeszcze 2-3 dni.

Często przewozimy spływy Drawą przez poligon właśnie na Korytnicę ponieważ decydując się na Korytnicę omijamy najtrudniejszy odcinek Drawy w parku narodowym z Drawna do Bogdanki.

Zobacz zdjęcia: W tym celu kliknij miniaturkę aby powiększyć !

Warto zajrzeć

POLECAMY

http://www.zoofirma.ru/