NASZE BAZY

 

 KORYTNICA

Stara Korytnica - baza kajakowa, monitorowany parking, agroturystyka, domek letniskowy i pole namiotowe z WC, prysznicami, dostępem do prądu  nad samą rzeką. Dojazd z głównej drogi Szczecin - Bydgoszcz (nr 10), jadąc od strony Bydgoszczy należy skręcić w lewo zgodnie z drogowskazem na Starą Korytnicę, zaraz za charakterystycznym betonowym pomnikiem dwóch mieczy poświęconym zdobyciu Wału Pomorskiego.

W Starej  Korytnicy  należy przejechać praktycznie przez całą wioskę, pod koniec po prawej stronie będzie duży stalowy krzyż naprzeciwko którego skręcamy w lewo pod kątem 45 st., z drogi widać wiosła i napis kajaki. Wjeżdżamy na posesję i po 30 m. po lewej stronie jest już parking.

 

PIŁAWA

Łubowo camping Borneo - najlepsze miejsce do rozpoczęcia spływu Piławą. Startując tutaj możemy zwiedzić ciekawe i krystalicznie czyste jez. Lubicko Wielkie i nie musimy płynąć przez bardzo długie jez. Komorze na którym tworzy się często niebezpieczna fala. Nasza baza znajduje się na terenie dużego pola namiotowego  (woda, prąd, toalety, bar, miejsca pod carawaning). Wypożyczając u nas kajaki można zostawić auta na bezpiecznym parkingu w cenie 5 zł/dzień. 

Plan dojazdu do Łubowa

Łubowo znajduje się na głównej trasie pomiędzy Szczecinkiem a Czaplinkiem (droga nr 20). 

 

 Łubowo - dojazd do bazy

Jadąc od strony Szczecinka pod koniec wioski skręcamy w prawo za czerwonym budynkiem poczty zgodnie ze wskazaniem tabliczki "Do punktu czerpania wody" i naszym banerem reklamowym. Po ok. 200m po prawej stronie widać już duży pomost i pole namiotowe. 

 

 

DRAWA 

Rzepowo - nasza baza nad Drawą niedaleko Czaplinka znajduje się blisko pola biwakowego i agroturystyki. Jest to znakomite miejsce do rozpoczęcia spływu Drawą (omijamy niebezpieczne jez. Drawskie na którym często mocno wieje). Rzepowo leży 5 km. od głównej trasy Czaplinek -Stargard Szczeciński (droga nr 20). Jadąc od strony Czaplinka należy skręcić w prawo w miejscowości Siemczyno (jest drogowskaz "Rzepowo 5 km"). Dojazd od tej strony jest bardzo dobry, drogą asfaltową, nie radzimy natomiast próbować dojeżdżać od strony Cieszyna, Warniłęgu czy Worowa czyli od strony Połczyna - można się pogubić + drogi są tam kiepskie).

UWAGA - z bazy w Rzepowie wynajmujemy kajaki wyłącznie na spływy wielodniowe . Kajakami na spływy 1-dniowe i weekendy oraz sprzedażą ryb w Rzepowie  zajmuje się Tomek Danielewski tel. 663 810 250

 

  Rzepowo - dojazd do bazy (Rzepowo 5)

Wjeżdżając do Rzepowa należy zwolnić i uważać na zaczynającą się tu drogę brukową. Po prawej stronie mijamy pole biwakowe a 100 m. dalej przed mostem po lewej stronie jest już nasza baza.

 

 

DOBRZYCA

Machliny - baza na początku szlaku Dobrzycy na terenie pola namiotowego, parking na czas spływu. Machliny znajdują się na głównej trasie z Wałcza na Kołobrzeg (droga nr 163). 

UWAGA - ze względu na niski poziom wody spływ Dobrzycą można rozpocząć dopiero od Nowej Wsi w związku z tym baza w Machlinach jest nieczynna do odwołania - kajaki na Dobrzycę wozimy z bazy na Korytnicy.

W samych Machlinach należy skręcić w prawo (jadąc od strony Wałcza) zaraz za zajazdem Machliny i po 20 m ponownie skręcić w prawo i wjechać na teren gospodarstwa ( adres Machliny 43) 

 

Warto zajrzeć

POLECAMY

http://www.zoofirma.ru/